Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Bagażnik rowerowy na hak: praktyczny i wygodny! Co musisz o nim wiedzieć?

Gdziekolwiek się nie wybierasz, możesz zabrać ze sobą rower. Wystarczy, że zamontujesz na swoim aucie bagażnik rowerowy. Ten montowany na haku holowniczym zapewnia dużą wygodę i nie ma dużego wpływu na komfort jazdy. Co należy wiedzieć i jak się przygotować do montażu i obsługi bagażnika rowerowego na hak?

Rowery pojadą z tobą wszędzie

Bagażnik rowerowy na hak najczęściej przybiera formę platformy, którą montuje się na kuli haka. Odpowiednio zaprojektowane, nowoczesne modele, nie wymagają użycia narzędzi przy montażu. Wbrew pozorom, dobrej jakości platforma nie ogranicza dostępu do bagażnika samochodu. Mechanizm odchylania jej umożliwia szybki dostęp do bagażnika, bez konieczności ściągania rowerów.

Co warto wiedzieć?

Zanim wybierzemy bagażnik, koniecznie należy sprawdzić jakie jest maksymalne obciążenie haka holowniczego. Masa platformy i rowerów, które mają być przewożone, nie może przekraczać tej wartości. Bagażnik rowerowy na hak może zasłaniać światła samochodu, dlatego powinien być wyposażony w pełne, potrzebne oświetlenie. Ważne jest także sprawdzenie, jakie gniazdo jest obsługiwane przez hak, i czy nie jest konieczny zakup odpowiedniej przejściówki. Do tego konieczne jest umieszczenie na uchwycie dodatkowej, trzeciej tablicy rejestracyjnej. Można zamówić ją w urzędzie, ale wymaga to czasu, dlatego nie można decydować się na taki bagażnik w ostatnich chwili przed wyjazdem. Tego typu platforma najlepiej pasuje do stosunkowo dużych i wysokich aut. Umieszczenie rowerów z tyłu auta będzie dla takich samochodów najbardziej korzystne.

Zalety platformy na hak

Największą zaletą tego typu bagażników do przewożenia rowerów jest zapewnienie komfortu jazdy i jedynie nieznaczny wpływ na aerodynamikę samochodu. Doczepione rowery nie zwiększają wysokości pojazdu. Tego typu bagażniki są przystosowane do przewożenia jednego bądź kilku jednośladów, a niektóre modele mają możliwość rozbudowy platformy o kolejne rowery, dzięki dedykowanym adapterom. Łatwość montażu i obsługi to kolejny plus. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się na krótkich i długich trasach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl