Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Bagażnik samochodowy bez relingów, czy to możliwe?

Marzą ci się wakacje na rowerze? Wybrałeś już piękne miejsce, w którym ścieżki rowerowe sprostają twoim wymaganiom. Masz tylko jeden problem. Nie wyobrażasz sobie takiego wypadu bez swojego ukochanego jednośladu, ale nie możesz go tam przewieźć, bo masz bagażnik samochodowy bez relingów. Nic straconego. Rower przewieziesz gdzie chcesz na dachu samochodu. Jak? Czytaj dalej.

Relingi co to właściwie jest?

O co chodzi z relingami? Relingi to podłużne belki znajdujące się na dachu samochodu, które dają możliwość przymocowania belek poprzecznych. Te z kolei stanowią podstawę bagażnika dachowego. Większość nowych samochodów jest wyposażona w relingi. Co zrobić, gdy masz starszy model auta? Istnieją rozwiązania, które pomogą ci przymocować bagażnik samochodowy bez relingów.

Sprawdź, czy twoje auto posiada fabryczne punkty mocujące

Chcesz zamontować bagażnik samochodowy bez relingów? Sprawdź, czy twoje auto posiada fabryczne punkty mocujące. Gdzie ich szukać? Masz dwie możliwości. Bardzo często punkty do mocowania znajdują się w miejscu, w którym górna część drzwi styka się z karoserią. Istnieje też druga możliwość. Punkt mocowania może znajdować się na dachu. W tym właśnie miejscu powinna widnieć czarna zaślepka. Powinna biec przez całą długość dachu, w miejscu, gdzie w innych modelach aut znajdują się relingi. Nie jesteś pewien, czy znalazłeś zaślepkę? Podważ niedużą klapkę, pod nią powinno znajdować się gniazdo przeznaczone do montażu bagażnika dachowego.

Jak przymocować bagażnik dachowy bez relingów?

Wiesz już, jaki rodzaj punktów mocujących znajduje się w twoim samochodzie. Czas zakupić potrzebne rzeczy i przystąpić do montażu bagażnika dachowego bez relingów. Jak? Najpierw przeczytaj instrukcję obsługi i jeszcze raz upewnij się, czy masz wszystkie potrzebne elementy. Sprawdź również, czy nie zostały one uszkodzone podczas transportu. Następnie odszukaj miejsce mocowania belek. Sprawdź jakie odległości między belkami zaleca producent i postępuj zgodnie z jego wskazówkami.

Zamontuj (przykręć) końcówki stóp belki do krawędzi dachu. Przy tej czynności musisz być dokładny i delikatny. Zbyt mocne dokręcenie belki będzie skutkowało uszkodzeniem karoserii, zbyt słabe niestabilnością całej konstrukcji.

Przystąp do montażu kolejnych belek, a następnie zamontuj bagażnik. Ostatnią rzecz, jaką musisz zrobić, to sprawdzenie, czy bagażnik jest stabilny i czy wszystkie belki odpowiednio się trzymają. Możesz wykonać jazdę próbną samochodem, w ten sposób zobaczysz, czy wszystko jest w porządku, będziesz miał czas na skorygowanie ewentualnych błędów oraz pewność, że bezpiecznie dojedziesz do celu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl