Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Ile rowerów można przewieźć na dachu samochodu? Przydatne informacje

Wybierasz się na wczasy z rodziną lub przyjaciółmi? Chcesz zabrać rowery i nie wiesz ile jednośladów możesz przewieźć na dachu samochodu? Oto kilka przydatnych informacji, które ułatwią ci podjęcie decyzji i pomogą bezpiecznie się przemieszczać.

Ilość rowerów zależy od modelu auta

Nie wiesz ile rowerów na dachu można przewieźć? Dużo zależy od modelu auta, którym się poruszasz. Każdy samochód ma swoje wymiary, inny rodzaj belek, czy relingów. Od tych szczegółów technicznych, a także wymagań producenta zależy ile rowerów zmieścisz na dachu samochodu, tak, by jazda była komfortowa dla ciebie i bezpieczna zarówno dla współpasażerów, jak i użytkowników ruchu drogowego.

Weź pod uwagę wielkość rowerów

Chcesz przewieźć jednoślady na samochodzie? Zastanawiasz się ile rowerów na dachu można przewieźć? Zwróć uwagę na wielkość rowerów. Jest to ważny parametr, który wpływa na ilość jednośladów. Wieziesz rowery dla dorosłych osób, najbezpieczniej będzie, jeżeli na odpowiednio dostosowany bagażnik zamontujesz 2 maksymalnie 3 jednoślady. Chcesz przewieźć 2 rowery „dorosłe” i 2 „dziecięce”? Możesz spróbować zamontować i przewieźć 4 pojazdy. Przed wyruszeniem w podróż, zrób próbną jazdę po osiedlu. Zobaczysz jak prowadzi się samochód przy dodatkowym obciążeniu i sprawdzisz, czy dasz radę prowadzić go podczas dłuższej trasy.

Dopuszczalna masa ładunku to bardzo ważny parametr

Ile rowerów na dachu można przewieźć? Masa ładunku to jeden z najważniejszych parametrów. Dlaczego? Producent zawsze określa maksymalną nośność bagażnika dachowego. Jej przekroczenie i próba przetransportowania cięższego w tym przypadku jednośladu jest po prostu niebezpieczna. Przed załadowaniem rowerów i wyruszeniem w trasę dowiedz się, czy ich waga jest kompatybilna z nośnością bagażnika dachowego.

Pamiętaj, żeby zachować ostrożność podczas jazdy

Wiesz już od czego zależy ile rowerów na dachu można przewieźć. Podczas jazdy pamiętaj o tym, że wieziesz na dachu swoje ukochane jednoślady. Ma to znaczenie przede wszystkim, jeżeli chodzi o prędkość. Zarówno na drodze szybkiego ruchu, autostradzie jak też na terenie zabudowanym musisz pamiętać o odpowiednim dostosowaniu prędkości. Nie tylko dlatego, że wymagają tego przepisy.

Poruszasz się autem i przewozisz rowery na dachu? Pamiętaj o tym, by zachować szczególną ostrożność i łagodnie wchodzić w zakręty. Zwracaj uwagę na znaki drogowe, które informują o wysokości tunelu, bo przy przewożeniu jednośladu zwiększa się wysokość twojego pojazdu, dlatego nie do każdego tunelu, czy garażu podziemnego będziesz mógł wjechać. Uważaj także na elementy wystające, które mijasz po drodze, takie jak gałęzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl