Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak dobrze przygotować się do wczasów rowerowych? Kilka sprawdzonych rad

Marzą ci się wczasy rowerowe? Nie wiesz jak dobrze zorganizować taką wyprawę. Musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy: gdzie i z kim pojedziesz na taką wycieczkę, jakie trasy rowerowe planujesz pokonać i najważniejsze, w jaki sposób przetransportujesz rowery. Oto kilka sprawdzonych rad, które ułatwią ci organizację rowerowej wyprawy.

Znajdź miejsce, w które chcesz pojechać

Jedziesz na wczasy rowerowe? Dobrze się do nich przygotuj. W jaki sposób? Wybierz miejsce, do którego chcesz pojechać. Powinieneś także zastanowić się ile osób pojedzie z tobą i ile rowerów planujecie zabrać. Wiesz już gdzie, kiedy i z kim pojedziesz? Teraz wybierz optymalny dla ciebie sposób przewozu jednośladów: na dachu, czy z tyłu samochodu.

Dostosuj auto do przewozu rowerów

Znalazłeś miejsce, w które wyruszysz na wczasy rowerowe. Teraz pozostaje ci tylko dostosowanie auta do przewozu jednośladów. Niezwykle popularnym sposobem na transport rowerów na polskich drogach jest przewożenie ich na dachu auta. Zwolennicy tego rozwiązania, podkreślają, że ponosi za sobą niewielkie koszty, nie zmniejsza widoczności i nie ogranicza dostępu do bagażnika. Zamontowany bagażnik dachowy można wykorzystać także do przewozu nart w okresie zimowym lub do transportu bagaży na wypady, na które nie zabierasz sprzętu sportowego. Przy przewożeniu rowerów na dachu bagażnika istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, uszkodzenia karoserii.

Czy platforma do przewozu rowerów to dobre rozwiązanie?

Wybierasz się na wczasy rowerowe? Nie chcesz przewozić jednośladów na dachu samochodu? Twoje auto jest wyposażone w hak? Dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie platformy rowerowej na hak. Dzięki niej możesz przewozić jednocześnie 3 albo 4 rowery. Niektóre modele platform da się rozbudować, co jest korzystne, jeżeli do twojej wyprawy dołączy w ostatniej chwili kolejna osoba. Platforma rowerowa jest przede wszystkim wygodna. Nie musisz sięgać wysoko na dach, by zamocować rower, nie ogranicza też widoczności, ani prędkości, nie generuje również dodatkowego hałasu.

Dobrze przymocuj rowery

Wybrałeś już bagażnik do przewozu jednośladów. Przed wyruszeniem na wczasy rowerowe pozostało ci tylko odpowiednie zabezpieczenie przewożonych pojazdów. Bez względu na to, czy zdecydowałeś się na bagażnik dachowy, czy na platformę przymocowaną z tyłu pojazdu pamiętaj o dokładnym zabezpieczeniu rowerów. Wiatr, prędkość, wstrząsy wszystko to wpływa na stabilność jednośladów znajdujących się na zewnątrz pojazdu. Źle zabezpieczone mogą spaść lub zsunąć się, co może skutkować groźną w skutkach kolizją.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl