Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak przewozić rowery? Czy warto korzystać z bagażnika rowerowego na dach?

Bagażnik rowerowy umożliwi Ci swobodę podróży z rowerem. To najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz korzystać z jednośladu na wakacjach lub wycieczce. Najpopularniejszą metodą takiego transportu są bagażniki rowerowe na dach. Czy to rozwiązanie dla Ciebie? Przedstawiamy plusy i minusy tej metody.

 1. Bezpieczeństwo

  Bagażnik rowerowy na dach to bezpieczny sposób transportu jednośladów, z którego od lat korzysta wielu fanów rowerowych wycieczek. Taka forma przewożenia jednośladów nie wpływa na pole widzenia kierowcy, nie zasłania tablicy rejestracyjnej ani świateł pojazdu. Dzięki temu podróż jest bezpieczna, a kierowcy nie grożą mandaty.

 2. Montaż

  Montaż bagażnika rowerowego na dach jest prosty i relatywnie szybki. Poradzisz sobie bez pomocy serwisu. Do instalacji konstrukcji będziesz potrzebować bagażnika bazowego. Ten sprzęt również nie przysporzy Ci montażowych trudności, pamiętaj jednak, że musisz go dobrać do konkretnego modelu samochodu. Problematyczna może okazać się instalacja rowerów na dachu, szczególnie jeśli sprzęt nie należy do najlżejszych rozwiązań.

 3. Możliwości

  W zależności od wielkości samochodu, za pomocą bagażnika rowerowego na dach możesz zabrać nawet cztery jednoślady. Ich wysokie położenie ogranicza ryzyko uszkodzenia lub ubrudzenia sprzętu podczas transportu.

 4. Cena

  Ta forma transportu jest najbardziej ekonomiczna. Oczywiście, nie rekomendujemy zakupu najtańszego możliwego rozwiązania. Wybierając bagażnik, skup się na tym, że powinien być dobrej jakości gwarantować bezpieczeństwo podróży.

 5. Komfort podróży

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, bagażnik rowerowy na dach nie ingeruje w pole widzenia kierowcy. Podróż z takim rozwiązaniem może jednak powodować hałas. Nieprzyjemne dźwięki będą głośniejsze przy sprzęcie stalowym, dlatego watro zdecydować się na aluminium.

 6. Wady

  Wśród wad bagażnika rowerowego na dach należy wymienić wspomniane wcześniej mocowanie pojazdów. Ponadto sprzęt umieszczony na samochodzie będzie generował opór powietrza, co zwiększy spalanie pojazdu. W zależności od producenta, konkretne produkty mogą mieć ograniczenia wagowe. Zwróć na to uwagę, jeżeli planujesz przewozić cięższe sprzęty.

Mamy nadzieję, że nasz tekst okazał się pomocny i wiesz już, czy bagażnik rowerowy na dach to rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli tak, to problem przewozu jednośladów masz z głowy. Porządny sprzęt posłuży Ci przez lata. Jeśli jednak nie przekonała Cię taka forma transportu rowerów, możesz rozważyć bagażnik rowerowy na hak.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl