Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak zamontować rower na dachu samochodu - sposoby na bezpieczny transport

Rowerowi pasjonaci zwykle starają się oddawać przejażdżkom także podczas urlopów. Oznacza to dla nich zabieranie ze sobą rowerów w miejsce wypoczynku. Przy takich planach warto się zastanowić, jak zamontować rower na dachu samochodu. To jedno z chętniej wybieranych rozwiązań.

Dach, hak lub klapa

Chcąc przewieźć rower samochodem, można rozważyć kilka opcji. Jedną z nich jest wpakowanie go do bagażnika. Taki pomysł oznacza jednak, że powierzchnia bagażowa bardzo nam się skurczy. Wariant ten rozważają zwykle osoby, wyjeżdżające na kilka dni, czyli pakujące małą walizkę. Inne sposoby na rower to montowanie go na hak holowniczy, na dach lub na tylną klapę samochodu. Każde rozwiązanie wymaga nieco innych mocowań, które warto lepiej poznać. Jak zamontować rower na dachu samochodu? W tym celu należy zainwestować w bagażnik bazowy. Można go znaleźć w sklepie MBox wraz z wszystkimi niezbędnymi mocowaniami.

Jak zamontować rower na dachu samochodu z gołym dachem?

Bagażniki bazowe są tak różnorodne, jak potrzeby użytkowników. Najczęściej inwestują w nie osoby, które jeżdżą nie tylko z rowerem, ale także nartami lub deską do surfowania. Sklep z bogatą ofertą ma wiele modeli bagażników, dostosowanych indywidualnie do modelu samochodu oraz potrzeb klienta. Nawet posiadacze auta z odkrytym dachem znajdą coś dla siebie. Dostępne są bagażniki dla pojazdów, posiadających tzw. punkty montażu, bagażniki, które montuje się na relingu dachowym lub zintegrowanym. Szukając odpowiedniego sprzętu, warto wybrać sklep z wszystkimi elementami, służącymi do montażu, jak belki czy relingi. Daje to pewność, że całość będzie w pełni zintegrowana.

Uchwyt na ramię i za widelec

Jak zamontować rower na dachu samochodu? Bardzo popularnym sposobem przewożenia roweru na dachu auta jest zastosowanie uchwytu na ramę. Nie ma konieczności odkręcania kółka roweru, a uchwyty na ramię da się zamontować z obu stron dachu. Aluminiowe lub stalowe są trwałe i nie ryzują karoserii. Szczęki mocujące mają często dodatkową blokadę na kluczyk, która zabezpiecza rowery np. na parkingu. Druga opcja to uchwyt za widelec. W tym przypadku nie obejdzie się bez odkręcenia przedniego koła roweru przed zamontowaniem go na dachu. Taki wariant sprawdzi się przy modelach nietypowych, wyczynowych, lub z delikatnymi ramami. W obu przypadkach rower jest zabezpieczony przed kurzem i zanieczyszczeniami z drogi.

Montując rowery na dachu pojazdu, warto pamiętać, że znacznie zwiększa się jego wysokość. Oznacza to, że należy się wyczulić na miejsca z nieco niższym wjazdem, jak parkingi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl