Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jaki bagażnik rowerowy na hak będzie najlepszy dla Ciebie?

Jaki bagażnik rowerowy na hak będzie najlepszy dla Ciebie?

Gdy do przewiezienia jest nie jeden rower, a kilka pojawia się problem. Ważne jest zatem posiadanie odpowiedniego sprzętu, w postaci bagażników rowerowych. Najczęściej występują ich dwa rodzaje – na dach oraz na hak. Skupiając się na drugim typie postaramy się odpowiedzieć na pytanie – jaki bagażnik rowerowy na hak wybrać?

 

Jakimi kryteriami powinieneś się kierować przy wyborze?

Wybór odpowiedniego bagażnika nie jest łatwym zadaniem. Przygotowaliśmy więc kilka zasadniczych kryteriów, które ułatwią Ci wybór bagażnika rowerowego na hak. Pod uwagę weź przede wszystkim :

1. Uniwersalność – wszystko zależy od tego czy transportujesz sprzęt tylko dla siebie czy nie. Warto jednak zainwestować w bagażnik rowerowy na hak, który umożliwia przewożenie kilku rowerów. Zazwyczaj produkty tego rodzaju przewidują cztery miejsca, jednak można znaleźć modele, które pomieszczą wyłącznie dwa rowery. 

2. Łatwość użycia – posiadając jakikolwiek sprzęt, chcemy by nam służył. Dlatego wybierz model, który będzie dla Ciebie prosty w obsłudze. Zwróć uwagę na to czy bagażnik jest składany – ułatwi to jego przenoszenie oraz późniejsze przechowywanie.

3. Funkcjonalność – kolejną cechą, którą musisz wziąć pod uwagę podczas zastanawiania się jaki bagażnik rowerowy na hak będzie odpowiedni jest funkcjonalność. Idealny bagażnik powinien być kompatybilny z każdym typem opon rowerowych. Ponadto ważna jest możliwość ręcznego regulowania odstępu między jednym i drugim rowerem w celu uniknięcia ich stykania oraz późniejszego zniszczenia.

4. Zabezpieczenia – na pewno chcesz aby Twój sprzęt został przetransportowany bezpiecznie. Musisz skoncentrować się na tym czy określony bagażnik posiada solidne punkty mocowania, dzięki którym rower zyska dużą przyczepność. Niektóre modele posiadają dodatkowo ochraniacze, wykonane zazwyczaj z gumy, które chronią obręcze kół roweru przed uszkodzeniami.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech bagażników rowerowych jest ich uniwersalność. Nie trzeba ich dobierać specjalnie pod konkretny model samochodu. Wyjątkiem są jedynie bagażniki na dach, które muszą pasować do belki bazowej.

 

To inwestycja na wiele lat!

Budżet, którym dysponujesz nie stanowi żadnego problemu. Jeżeli dokładnie przeanalizowałeś nasze rady i bez względu jaki bagażnik rowerowy na hak wybierzesz, na pewno posłuży Ci na wiele lat. Rynek oferuje tyle zróżnicowanych modeli, że na pewno znajdziesz coś w granicach Twoich możliwości finansowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl