Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jaki bagażnik samochodowy na rowery wybrać?

Miłośników rowerów jest coraz więcej. Jednoślad to świetny pomysł na urlop. Możesz jechać, obserwować otoczenie i nie musisz szukać parkingu, żeby się zatrzymać. Każdy, kto choć raz chciał zabrać rower na wakacje, stanął przed jednym, dużym wyzwaniem – jak przetransportować jednoślad do miejsca docelowego? Istnieje jeden, bezpieczny i sprawdzony sposób dzięki któremu, zabierzesz swój rower nawet na koniec świata – chodzi o bagażnik samochodowy na rowery.

Bagażnik na hak, czy na dach?

Istnieją dwa najbardziej popularne rodzaje bagażników samochodowych na rowery: montowanych na hak holowniczy oraz na dach samochodu. Jaki wybrać? Wszystko zależy od twoich preferencji oraz od samochodu, jaki posiadasz.

Bagażnik na hak montowany jest z tyłu samochodu. Jego montaż jest szybki i nie wymaga dużej wiedzy technicznej. Wystarczy postępować ze wskazówkami producenta. Niewielki opór powietrza oraz brak konieczności podnoszenia jednośladów na dużą wysokość to jego największe zalety. Bagażnik na dach również charakteryzuje się bezproblemowym montażem. Zanim zakupisz, bagażnik rowerowy na dach samochodu sprawdź, czy na twój samochód można taki bagażnik zamontować. Inaczej musisz się liczyć z zakupem bagażnika bazowego. Bagażnik na dach to swobodny dostęp do tylnej klapy. Przy zakupie tego typu bagażnika trzeba wziąć pod uwagę kryterium wysokości auta. Pamiętaj, że rowery dodadzą samochodowi dodatkowe centymetry, może to generować problemy z wjazdem do tuneli, parkingów podziemnych czy garaży.

Możesz przewozić kilka rowerów jednocześnie

Wiesz już jaki bagażnik będzie kompatybilny z twoim autem. Jakie są zalety bagażnika samochodowego na rowery. Po pierwsze możesz przewozić nim kilka rowerów jednocześnie. Po drugie oszczędność, wypad rowerowy w góry z rodziną, czy grupą znajomych nie generuje dodatkowych kosztów. Wystarczy, że jedna osoba ma bagażnik samochodowy na rowery i wszyscy mogą pojechać jednym autem i zabrać ze sobą rowery. Obniżysz w ten sposób koszty podróży, ponieważ podzielisz je na kilka osób. Po trzecie jest to po prostu praktyczne rozwiązanie. Nie musisz rozkręcać roweru, upychać go w samochodzie albo pożyczać samochodu z większym bagażnikiem. Po prostu montujesz jednoślad z tyłu lub na dachu i w drogę.

Bagażnik samochodowy rowerowy zapewnia komfort, obniża koszty i jest niezwykle praktyczny w użytkowaniu. To bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli chcesz przewieźć kilka rowerów jednocześnie. Zdecydowałeś się na zamontowanie bagażnika na dachu? Dodatkowa korzyść jest taka, że możesz go używać także do przewozu sprzętu narciarskiego lub większych bagaży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl