Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bagażnika dachowego?

Box dachowy, czyli popularny bagażnik, mocowany na aucie, znacznie zwiększa powierzchnię bagażową. Korzystają z niego zwłaszcza rodziny z dziećmi, jak również osoby aktywne, wybierające się na urlop lub wakacje. Istnieje wiele typów boxów. Na co zwrócić uwagę przy zakupie bagażnika dachowego?

Przemyślany zakup

Różnorodność modeli boxów sprawia, że potencjalny klient nie do końca wie, na co się zdecydować. Na co zwrócić uwagę przy zakupie bagażnika dachowego? Najlepiej sięgać po produkty w sklepach specjalistycznych jak MBox. Można liczyć na wysoką jakość, wszystkie elementy montażowe, jak również fachową pomoc online. Bagażnik dachowy w pewien sposób zmienia warunki jazdy. Daje pojazdowi dodatkowe obciążenie rzędu 50-75 kg. Jego konstrukcja musi być aerodynamiczna, ponieważ ta cecha przekłada się na opór powietrza podczas jazdy. Poszczególne modele różnią się wielkością, ładownością oraz sposobem otwierania. Inne są także metody zabezpieczenia przed kradzieżą.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bagażnika dachowego do mniejszego auta?

Kupując dodatkowy bagażnik do mniejszego auta, warto dobrze rozeznać swoje potrzeby. Przy częstym użytkowaniu zakup można potraktować jako inwestycję o długofalowym charakterze. Jeśli box jest potrzebny tylko okazjonalnie, można go wypożyczyć. Istnieje kilka sposobów mocowania boxa, które należy rozpatrzyć pod kątem marki swojego pojazdu. Bez względu na to, czy auto ma relingi, czy nie posiada żadnego punktu montażowego, należy najpierw kupić bagażnik bazowy. To na nim montuje się box. Najważniejsze cechy to rozmiary i pojemność. Do transportu sprzętu sportowego są specjalne boxy, podobnie jak do przewozu nieco cięższych pakunków. Należy pamiętać, że dodatkowy ładunek na dachu auta powoduje większe zużycie paliwa.

Wygoda korzystania z bagażnika

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bagażnika dachowego? Z perspektywy klienta ważna jest wygoda użytkowania. Do bagażników jest dołączona instrukcja obsługi. Można się z niej dowiedzieć, gdzie najlepiej ładować bagażnik (podjazd do garażu) oraz jak sprawdzić, czy całość jest dobrze zabezpieczona przed wyjazdem. Pakując bagaż, powinno się najcięższe elementy umieszczać w centralnej części, ponieważ zapewnia to właściwy środek ciężkości. Korzystanie z boxa należy przestrzegać limitów, dotyczących maksymalnego obciążenia. Chodzi nie tylko o jego wagę, jak również zawartości, ale także o to, ile waży bagażnik bazowy.

Polskie prawo w żadnym paragrafie nie odnosi się do tego, z jaką prędkością należy jechać, mając na dachu dodatkowy bagażnik. Producenci zalecają, aby nie była to prędkość wyższa niż 130 km/h.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl