Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Bagażniki dachowe (zwane też bazowymi) na relingi to rozwiązanie do samochodów, które posiadają klasyczne relingi. W te elementy najczęściej zaopatrzone są modele typu SUV i kombi, rzadziej spotykamy je w mniejszych samochodach, a w sedanach lub hatchbackach nie występują niemal nigdy. Tradycyjne relingi to łuki, które idą wzdłuż dachu po jego bocznych krawędziach. Między relingiem a karoserią widoczny jest prześwit. Obecność i rodzaj relingów to kluczowe aspekty wyboru odpowiedniego typu bagażnika dachowego.

Klasyczna wersja bagażnika

Przedstawiamy ofertę bagażników bazowych, przeznaczonych do instalacji na klasycznych relingach dachowych. Zestawy zawierają komplet elementów, potrzebnych do montażu — belki aluminiowe i stopy. Długość belek dobierana jest do konkretnego modelu samochodu. Każdy produkt posiada szczegółowy opis, dzięki czemu dopasujesz odpowiednie rozwiązanie do swojego pojazdu. W razie pytań lub wątpliwości co do wyboru bagażnika, zapraszamy do kontaktu.

 

Czytaj więcej

RELINGI DACHOWE

Samochody typowo rodzinne, takie jak kombi, czy SUV, bardzo często wyposażone są w relingi dachowe służące do montażu bagażnika.

 Rozróżniamy dwa rodzaje relingów dachowych – klasyczne lub zintegrowane.

 

- bagażniki montowane na relingach dachowych klasycznych

    Bagażniki dachowe na relingi klasyczne są, w porównaniu z innymi sposobami montażu, dość uniwersalnymi produktami. Jest to związane z tym, że większość producentów samochodów stosuje relingi o podobnym przekroju poprzecznym, dzięki czemu jeden model bagażnika najczęściej pasuje do wielu modeli aut, ale nie jest to reguła. Czasem niewielka różnica w kształcie przekroju uniemożliwia zastosowanie danego modelu bagażnika dachowego. Ma to związek z długością lub kształtem docisku stopy oraz miejsca, w którym przylega ona do relingu. Istniej także niewielka grupa aut wyposażonych w tzw. gruby reling (znacznie szerszy i dłuższy przekrój poprzeczny). Takie rozwiązanie można spotkać w autach terenowych lub SUV.

 

- bagażniki montowane na relingach dachowych zintegrowanych

    W przypadku relingów zintegrowanych, „poręcze” zastąpiono specjalnie wyprofilowanymi listwami. Idealnie przylegają one do dachu auta tak, że stanowią zintegrowaną całość. Niewielka wysokość listew powoduje, że kiedy nie są używane, wyglądają jak listwy ozdobne.

  Stopy bagażnika dachowego do relingów zintegrowanych wyposażone są w  specjalne szczęki, które zaciskają się na listwie. Profil wewnętrzny szczęk musi być idealnie dopasowany do profilu poprzecznego relingu. W porównaniu z relingami klasycznymi, istnieje tutaj spora różnorodność. Profile relingów w poszczególnych modelach samochodów najczęściej różnią się od siebie. Co za tym idzie niezbędny jest precyzyjny dobór bagażnika dachowego do modelu auta. Nie występuje tu uniwersalność produktów, taka jaka można spotkać w przypadku bagażników do relingów dachowych klasycznych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl