Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Uchwyt na rower do samochodu – niezbędna część każdego bagażnika

Uchwyt na rower do samochodu – niezbędna część każdego bagażnika

Rower to cudowny wynalazek – odrobina siły i motywacji i możemy dojechać gdziekolwiek chcemy. Czasem jednak pojawia się potrzeba przetransportowania naszego sprzętu. Musimy zaopatrzyć się więc w dobry bagażnik rowerowy. Jego niezbędnym elementem, obok bazowego bagażnika (poprzecznych belek) jest uchwyt na rower do samochodu. Jakie są jego cechy i czym się kierować przy wyborze idealnego?

 

Na co musisz zwrócić uwagę przy wyborze uchwytu?

Rynek oferuje wiele zróżnicowanych artykułów tego rodzaju. Wybierając rodzaj uchwytu postaraj się jednak zwrócić przede wszystkim uwagę na :

  • Rodzaj bagażnika bazowego – jest to najważniejszy punkt. Źle dobrany do bagażnika bazowego uchwyt jest bezużyteczny, ze względu na to, że nie będziesz go mógł prawidłowo przyczepić. Niektóre uchwyty można przymocować jedynie na belkach posiadających określone właściwości. 
  • Materiał, z którego został wykonany uchwyt – najczęściej uchwyt wykonywany jest ze stali lub aluminium. Sprawdź ponadto czy sprzęt posiada niezbędne atesty. Łatwo powiem trafić na uchwyty podrobione, charakteryzujące się złą jakością. Pamiętaj, że bardziej staranne wykonanie gwarantuje dłuższą wytrzymałość oraz bezpieczeństwo.
  • Maksymalna waga roweru - wiele zależy od rodzaju sprzętu, który masz zamiar transportować. Jeżeli Twój rower jest ciężki, musisz zainwestować w taki uchwyt na rower do samochodu, który poradzi sobie z wagą pojazdu. Najczęściej na produktach tego rodzaju można umieścić rower o maksymalnej ciężkości wahającej się od 15 do 25 kg.
  • Rodzaj mocowania – wyróżnia się uchwyty, które trzymają rower za ramę oraz które trzymają rower za widelec. Pierwszy tym różnicuje się ponadto ze względu na cenę. Tańsze wersje, zaczynające się już od 30 zł posiadają prostą konstrukcję, a do ramy roweru dopasowuje się je za pomocą specjalnego pokrętła. Jest to jednak czasochłonny proces i nie zawsze gwarantujący stuprocentową stabilność. Droższe wersje (około 350 zł) zapewniają mocowanie za pomocą wyspecjalizowanych mechanizmów (np. szybkozamykaczy), a ponadto wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenia. Uchwyty, które trzymają rower za widelec to koszt również około 400 zł. Jest to łatwa konstrukcja i stabilna, jednak wymaga odmontowania przedniego koła, co czasem może być problematyczne.

 

Czy cena jest przyjazna dla mojego portfela?

Zdecydowanie tak. Tańsze wersje mogą kusić i zachęcać atrakcyjną ceną. Jednak inwestując w droższe uchwyty na rower do samochodu masz gwarancję trwałości i stabilności na wiele lat. Uwierz nam, że warto!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl